Aktualności

Prośba, jak co roku

Zwracamy się z prośbą do naszych stałych i wiernych "pomagaczy" o przekazanie jednego procenta podatku na potrzeby naszego domu.

Jeśli ktoś jeszcze nie wymyślił co wpisać w odpowiednich rubrykach w zeznaniach podatkowych i komu przeznaczyć "jednoprocentową" pomoc to serdecznie zapraszamy.

Instrukcję co robić znajdziecie Państwo tutaj.

1 procent

1 % za rok 2014 pomógł nam w organizacji wypoczynku letniego i zimowego, organizacjhi zajęć w czasie wolnym, zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia domowego.

Gorąco dziękujemy!

 

Gra miejska

26 stycznia stawilismy się w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu Centerko, które wraz z Hipermarketem Tesco przygotowało dla nas grę miejską "Tropami bajek". W trakcie pieszej wędrówki i wykonywania zadań udało nam się przypomnieć kilka faktów z historii Łodzi, odwiedziliśmy kilka pomników bajek, odwiedzilismy Galerię Łódzką a na zakończenie trafilismy do Muzeum Animacji Se-Ma-For, gdzie po zwedzaniu ekspozycj, a przed smacznym poczęstunkiem kręciliśmy wraz z innymi dziećmi własne bajki.

015   029

038   076
   

 

Fajnie było! A oto nasze filmy:
Grzyby
Zadyma z Aligatorem
Mecz
Zaczarowany ołówek
Rozejm

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Trzeba umieć coś dawać, coś od siebie, starać się pomóc uprzyjemnić innym los, pozostawić świat trochę lepszym niż go zastaliśmy.
To taka lekcja spojrzenia na drugiego człowieka, w jego potrzeby. Nauka bycia dobrym.
A jeśli do tego można się jeszcze świetnie bawić to ha! :)

Wośp1

Jak co roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W 24 Finale WOŚP wraz i w sztabie Straży Miejskiej w Łodzi siedmioro mieszkańców domu wraz z odtwórcami historii zgrupy rekonstrukcyjnej Ród Dębowego Liścia, ich sojusznikami i przyjaciółmi na Pasażu Schillera postawili wczesnośrednioweiczną wioskę, gdzie można było zjeść dawne jadło, pograć w średniowieczne gry, postrzelac z łuku, przymierzyć broń i przyodziewek. W dwóch puszkach do dyspozycji rekonstruktorów znalazło się prawie 3,5 tysiąca złotych.

Dziękujemy Strażnikom Miejskim, GRH Ród Dębowego Liścia, wszystkim wolontariuszom sztabu za możliwośc uczestniczenia w tej lekcji dobroczynności.

relacja pierwsza
relacja druga
relacja trzecia
relacja czwarta

Unosi się zapach miłości... Wigilia 2015

Łódź, dn. 24 grudnia 2015 r.

 

          Koniec roku i nadejście nowego to czas składania sobie przeróżnych ważnych postanowień, ale też czas podziękowań. Podziękowań, które nie są obowiązkiem, lecz niosą w sobie radość odwdzięczania się za dobro i uśmiech, którym nas obdarzono.

Każdy najmniejszy nawet dar, gest czy uśmiech sprawił, że życie naszej gromadki było łatwiejsze, a codzienność pozwalała z nadzieją spojrzeć w przyszłość nie pozwalając nam zgubić się w gonitwie zwyczajnego dnia.

 

Wszem i wobec jest wiadomym jest, że nie da się funkcjonować bez przyjaciół i ludzi dobrego serca, którzy bez względu na porę i pogodę są gotowi nieść pomoc w różnych formach. Dzięki temu dzieciaki są szczęśliwsze, pogodne, bardziej otwarte, i mają większą szansę stać się w niedalekiej przyszłości pełnowartościową częścią naszego społeczeństwa.... I tak naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś pomógł w organizacji wakacji, odpisał 1% podatku, podarował dzieciom słodycze, czy przychodzi się z nimi bawić... Wszystkim gorąco dziękujemy za dobre serce i te chwile, w których dając coś z siebie dajecie naszym dzieciakom uśmiech, a nam nieoceniona pomoc.

 

Myślimy czule o tych - bez których wiele naszych planów i marzeń nie udałoby się zrealizować, bez których zwyczajny dzień naszej „niezwyczajnej” rodziny byłby mniej kolorowy.

 

Dziękujemy za pomoc w mijającym roku. Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

         

          Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym 2016 roku

oraz sukcesów w pracy i w życiu osobistym.

 

Życzenia grudzień 2015

 

 

Goście, goście!

Boże Narodzenie, Wigilia i prezenty to oczekiwane wydarzenia końca roku.

Bardzo dziękujemy trzem niezależnym brygadom Świętych Mikołaji z firm:

Rotary Club Łódź 4 Kultury, UPS oraz Lego Polska za przywiezieniei podarowanie nam ogromnych, wspaniałych
i przefajnych prezentów dla każdego mieszkańca domu.

 

Przełom roku 266   Przełom roku 284

Oprócz smacznych ciasteczek, stroików dziękujemy wam szczerymi dziecięcymi uśmiechami :)

No cóż, że ze Szwecji....

No cóż, że ze Szwecji...
No cóż, że ze Szwecji...
No cóż, że ze Szwecji...
Próbował ktoś powiedzieć to szybko kilka razy, he he! :) Nie jest to łatwe! Ale tak na prawde chcemy się pochwalić że Olek i Krystian w zespole z Anią uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej (Children's Climate Conference) w Södertälje pod Sztokholmem w Szwecji 25 - 28 listopada - i w GlobeDays w Sztokholmie 28-30 listopada jako przedstawiciele dziecięcych ambasadorów ekologii wraz z innymi uczestnikami z 25 krajów świata. 

CCC2015

„Było przecudownie i bardzo twórczo – opowiada Olek – lider wyprawy – zwiedzanie ciekawych miejsc, zabawy, zajęcia kreatywne, ale co najważniejsze rozmowy dzieciaków jak przekonać dorosłych aby podejmowali takie decyzje żeby ich dzieci mogły zachwycać się pięknem natury. I przekrój uczestników – reprezentantów każdego miejsca na świecie, Europa, Brazylia, poznałem nawet przesympatycznego Eskimosa. I wszyscy jesteśmy zdecydowani walczyć o przetrwanie i zachowanie natury dla przyszłych pokoleń. Ech, być może zweryfikuje swoje plany i na studia pójdę na kierunek związany z ochroną środowiska.”

więcej można przeczytać i obejrzeć.:
http://childrensclimateconference.org/
http://www.telgeenergi.se/ccc2015facebook.com/childrensclimateconference/
facebook.com/Kamienica56

Dziękujemy Stowarzyszeniu Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56 za poprowadzenie projektu.

 

Pochwalić trzeba

Bo za dobre czyny i sukcesy trzeba chwalić. Niniejszym chwalimy Izę, która jest stypendystka Fundacji Orlen "Dar Serca". Stypendium za dobre wyniki w nauce Iza postanowiła przeznaczyć na korepetycje z języka angielskiego i wydatki związane z jej uczestnictwem w zbiórkach drużyny harcerskiej.
Gratulujemy!!!

Fundacji Orlen "Dar Serca" gorąco dziękujemy!

Więcej o programach stypendialnych można przeczytać tutaj: "Dar Serca"

jak to w zeznaniach było...

... oczywiście dobrze było i oczywiście w zeznanizach podatkowych za rok 2014.
Wszyscy mieszkańcy domu dziękują za możliwośc doposażenia domu, dokonania drobnych remontów, dofinansowania do wakacji i umożliwienie spędzania czasu wolnego w sposób atrakcyjny i ciekawy, za działania polepszające nasz stan zdrowia. A wszystko to sfinansowane także z wpłat z 1 % za rok 2014. Potrzeb jest wiele, ale każdy przekazany grosik to więcej zajęć, ciekawszy program, ładniejszy dom i łatwiejsza nauka.
Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali aby w PIT-ach  wypełnić odpowiednią rubryczkę.

słoneczko

Dziękujemy Fundacja Rodzinnej Opieki Zastępczej "JA i MÓJ DOM" za gromadzenie zebranych środków na swoim koncie
i rozliczanie ich w naszym imieniu.
www.frozjaimojdom.pl

jak dobrze mieć sąsiada!

...i to jakiego!
Z całkiem niedalekiej KomendyPaństwowej  Strazy Pożarnej po raz kolejny przybyli do nas strażacy. Przybyli, poopowiadali, pouśmiechali się i zostawili prezenty!

strażacy

Jak dobrze mieć sasiada i to takiego sasiada, który radzi, uczy, daje prezenty a jak zajdzie potrzeba to przybędzie
z pomocą.
Dziękujemy!

wakacje, wakacje, WAKACJE!!!!

W tym roku udało nam się być w kilku miejscach, na kilku formach, gdzie przeżywaliśmy masę ciekawych przygód, atrakcyjnych zajęć, poznaliśmy fajnych ludzi i zwiedziliśmy interesujące miejsca.
MIeszkańcy domu byli w tym roku w Szczecinie na wyjeżdzie rodzinnym, w Gąsawie na obozie sportowym i turystycznym, na młodziezowym obozie międzynarodowym w Tata Aggostian na Węgrzech, na wsi Królowa Wola koło Spały i na harcerskim obozie w Pogorzelicy.

Bardzo chcielibysmy podziękować wszystkim tym którzy wsparli nasze podróże i pozaformalna nauke pomagajaca w pojmowaniu otaczającego nas świata.
Dziękujemy gorąco:
Fundacji "NIe tylko myśl" z Warszawy
Stowarzyszeniu Szivárvány TörzsAssociation
harcerzom z Hufca ZHP Konstantynów Łódzki
... i jak co roku tym którzy wsparli nas przekazują 1 % podatku.