Opowiadania

A tutaj..... tutaj są wybrane wytwory działalności dzieci. Prace tworzone w różnym czasie i różnych warunkach, wykonywane i pisane na zamówienie lub powstające tylko dla autora - "do szuflady". Prezentujemy je naszym wirtualnym gościom nie do oceny, ale po to, aby ujrzały światło dzienne i aby ich autorzy wiedzieli, że jesteśmy z nich dumni.

Łzy szczęścia

Nie tak dawno temu, ale bardzo daleko stąd, aż w Afryce - żyły trzy odrębne od siebie zwierzęce rodziny… lecz ta historia w pewien sposób połączyła je na zawsze, ponieważ… a z resztą zobaczcie sami:

Co widział Robot

Był rok 4004, byłem wtedy na planecie Ziemi. Pamiętam dokładnie moje pierwsze sekundy życia. Pamiętam ten dźwięk, to skrzypienie, kiedy otworzyłem pierwszy raz moje metalowe oczy. Zobaczyłem wtedy mojego stwórcę, panią doktor Ignę Anielską. Była to piękna, mądra i inteligentna, wręcz zachwycająco idealna kobieta. z początku nie wiedziałem co się dzieje, ale pani doktor wytłumaczyła mi co się stało. Zostałem stworzony przez nią jako "wieczny przyjaciel", dostałem nawet imię: Miłosz, znaczyło to słowo "miłość". Byłem jej atrakcją.

Opowiadanie Jareckiego

Kiedy ktoś marzy samotnie, to jest to tylko marzenie;
kiedy marzymy wszyscy razem, to staje się to rzeczywistością.
"Dom Helder Camara"

Historia ta jest wytworem mojej imaginacji.........Zamknąłem zaspane oczy i puściłem wodze fantazji. Skoncentrowany znalazłem się w świeci fantazji.

Znajdowałem się na wyspie z moją żoną i dziesięciorgiem nieznanych mi dzieci. Walorem szczególnym wyspy jest specyficzna dla klimatu równikowego fauna i flora. Zachwyconym tym wilgotnym, pachnącym storczykami, daturami powietrzem uświadomiłem sobie , że my- jedyni mieszkańcy tej wyspy, będziemy musieli znaleźć harmonię między naszym bytem a naturą. Zebraliśmy się wspólnie przy ognisku.